Įvairiausi patarimai bei grožio taisyklės seniai sklando iš lūpų į lūpas, tačiau labai svarbu atskirti, kurios iš jų yra tik prietaras, o kurios ne.
PRIETARAS: Pagal plaukų tipą pasirinktas kondicionierius plaukus apsaugo ir pamaitina, dėl to šie tampa sveikesni, puresni ir labiau žvilgantys. Tačiau žiemą, kai įvairūs galvos apdangalai slegia plaukus, balzamą pravartu pakeisti purškiamąja kauke ar purškiamąja priemonę, kurios sudėtyje yra keratino, o šukuoseną formuoti nestiprios fiksacijos laku arba putomis. Taip pat reikėtų vengti plaukų vaško ir kitų riebios sudėties plaukų produktų.
PATARIMAS: Jei plaukai yra ploni ir švelnūs, kondicionieriumi rekomenduojama tepti tik pačius jų galiukus, o ne visą galvą. Beje, plonų plaukų nepatariame auginti ilgesnių nei iki pečių, jų ilgis turėti būti proporcingas plaukų purumo lygiui.
TIESA: Kad kūnas taptų lieknesnis ir tvirtesnis, reikia laiko. Tad, jeigu sportuojate treniruoklių salėje, būtinai pasitarkite su treneriu-specialistu. Jo patarimai jums padės išvengti traumų bei kitų nepageidaujamų rezultatų. Būtinai darykite pertraukas, tiek treniruotės metu, tiek tarp treniruočių. Taip pat nepamirškite, kad galima lieknėti ne tik sporto salėje. Užuot visur važinėjančios automobiliu, daugiau vaikščiokite pėsčiomis.
PATARIMAS: Jeigu nusprendėte pradėti sportuoti, atkreipkite dėmesį ir į mitybą. Priešingu atveju visos jūsų pastangos bus bevaisės.
TIESA: Veido oda yra itin plona ir jautri, todėl ant jos atsiradusius spuogus bei inkštirus geriausia gydyti kosmetologijos kabinete arba su dermatologų patikrintomis priemonėmis. Pačioms jų spaudyti nepatartina, nes taip galima sau tik pakenkti, tačiau yra keletas būdu, kaip galima užkirsti kelią jų atsiradimui namų sąlygomis.
PATARIMAI:
• Jeigu norite išvengti nepageidaujamų odos bėrimų, dažniau plaukite rankas.
• Nusivalius makiažą nors porą kartų per savaitę veido odą palepinkite šiltais kompresais.
• Jei spuogas vis dėlto iškilo, jokiu būdu jo nelieskite pirštais. Taip odą tik dar labiau suerzinsite.
• Jei spuogą ar inkštirą išspaudėte, būtinai tą vietą patepkite spiritu arba kokia nors kita dezinfekuojamąja priemone, kad užkirstumėte kelią mikrobų plitimui.
PRIETARAS: Seniau, citrinų sultimis buvo balinama rankų oda bei nagai, taip pat šviesinami plaukai. Tačiau iš tikrųjų citrinų sultys odą išbalina tik labai trumpam laikui. Citrinose esantis vitaminas C paprasčiausiai nuo odos atskiria jau nebegyvas jos ląsteles. Dėl to oda tampa šiek tiek šviesesnė ir lygesnė. Neapsigaukite – strazdanų, įvairių pigmentinių odos dėmių bei šlakų citrinų sultys nepanaikina.
PATARIMAS: Citrusinių vaisių kaukėmis nepiktnaudžiaukite, ypač vasarą, nes pabuvojusios saulėkaitoje, galite sulaukti priešingo rezultato – įvairios pigmentinės dėmės bei strazdanos taps tik dar ryškesnės, nei anksčiau buvo.
TIESA: Nustatyta, kad dažnai geriant gazuotus gėrimus, toksinės medžiagos iš mūsų organizmo yra pašalinamos šiek tiek lėčiau nei įprastai. Tačiau šie gėrimai nesąlygoja celiulito atsiradimo.
PATARIMAS: Užuot gėrusios saldžiuosius gazuotus gėrimus, geriau gerkite paprastą vandenį, natūralias sultis, arbatą. Gerti stenkitės nedidelėmis dozėmis, geriausia gerti prieš valgį. Taip sumažinsite alkio jausmą ir nepersivalgysite.
PRIETARAS: Šitą grožio taisyklę, be jokios abejonės, sugalvojo nuobodžiaujančios damos senų senovėje. Be to, ir pati higiena tais laikais buvo suprantama visai kitaip: moterys trinkdavo plaukus bei prausdavosi daug rečiau nei šiomis dienomis. Norėdamos, kad jų šukuosenos atrodytų nepriekaištingai, aukštuomenės ponios savo riebaluotus plaukus šukuodavo tol, kol jie imdavo blizgėti.
PATARIMAS: Jeigu norite, kad jūsų plaukai blizgėtų ir atrodytų sveiki, rinkitės šampūną pagal savo plaukų tipą bei reguliariai juos šukuokite.
TIESA: Specialistų nuomone, greitesnį ar lėtesnį plaukų augimą lemia plaukų šaknų aktyvumas, bet iš tikrųjų, reguliarus plaukų kirpimas tik išlaiko norimą šukuoseną, taip pat, tokiu būdu pašalinami išsišakoję plaukų galiukai.
PATARIMAS:Plaukus kirpkite atsižvelgdamos į jų ilgį: trumpi plaukai kerpami dažniau, o ilgi – rečiau.
PRIETARAS: Kadangi oda, kaip ir visas mūsų kūnas, reaguoja į temperatūros pokyčius, kraujas joje esančiais kapiliarais pulsuoja nevienodu greičiu. Jei šaltyje tenka pabūti ilgiau, kraujo apytaka sulėtėja, o kapiliarai išsiplečia. Dėl to ant veido gali atsirasti mažyčių raudonų pigmentinių dėmelių. Nušalę odos ploteliai apmiršta ir nebegali funkcionuoti taip, kaip anksčiau. Oda tampa jautri.
PATARIMAS: Atšalus orams būtinai įsigykite jums tinkamą apsauginį odos kremą ir nors kartą per savaitę veido odą palepinkite maitinamąja kauke. Atminkite, jog ledo kompresais jaunystės savo odai nesugrąžinsite.
PRIETARAS: Jeigu tai iš tikrųjų būtų tiesa, tuomet nė viena moteris nebepirktų blakstienas ilginančio tušo. Blakstienų storis ir ilgis užkoduotas genuose.
PATARIMAS: Jei vazelinu ar ricinos aliejumi patepsite blakstienas, jos labiau blizgės, bus minkštesnės bei paklusnesnės.