Esate įstrigusi rutinoje ir jaučiatės, kad gyvenate ne pilnavertišką gyvenimą? Kankina vienatvės jausmas ir vis sunkiau atsikratyti jo?
Draugai ar kolegos jums dažnai sako: „pralinksmėk!“. Bet jūs puikiai žinote, kad tai nėra taip paprasta. Taigi, užuot siūlę patarimus kaip linksmintis, šiame straipsnyje atskleidžiame aiškų 6 žingsnių planą, kad pagaliau galėtumėte ir vėl gyventi pilnavertišką gyvenimą. Tai yra paprasti dalykai, kuriuos galite padaryti tuoj pat.
Nors iš pradžių šis žingsnis gali skambėti kvailai, bet būtent dalykų, kurie jus erzina užrašymas leis jums geriau susipažinti su problemomis, su kuriomis jūs susiduriate.
Ką rašyti? Negalvokite per daug apie tai ir tiesiog pradėkite rašyti. Pavyzdžiui rašykite: „Dabar aš jaučiuosi nelaiminga“. Tai galėtų būti jūsų pirmasis sakinys. Dabar paklauskite savęs, kodėl taip yra? Kodėl dabar jaučiuosi būtent taip, kas dėlto kaltas? „Nes jaučiu, kad nesu aktyvi ir neturiu jokių ambicijų ar tikslų“ ir t.t. Rašykite viską ką galvojate, tai yra labai svarbu. Būkite kritiška ir smalsi. Toliau klauskite „kodėl“ ir netrukus suprasite tai, kas jus verčia taip jaustis.
Atėjo laikas sukurti planą, pagrįstą jūsų neigiamų jausmų atsiradimo priežastimis. Šis planas turi būti konkretus ir jame turėtų būti maži tikslai.
Kodėl maži? Todėl, nes yra daug sunkiau įvertinti didelių tikslų pažangą.
Įsivaizduokite, kad tarkim 1 žingsnyje sužinojote, kad jums labai nepatinka jūsų darbas, todėl sugalvojate tikslą, susirasti tinkamesnį darbą.
Ši siekiamybė puiki, tačiau geriau ją suskirstyti į mažesnius, labiau pasiekiamus tikslus. Pavyzdžiui:
Atkreipkite dėmesį, jog tai praktiškai yra tas pats tikslas, tik atrodo labiau pasiekiamas, tiesa? Toks tikslo siekimo būdas yra daug produktyvesnis, nei užsibrėžti vieną didelį sunkiai aprėpiamą tikslą. Neretai nutinka taip, jog žmogus pavargsta ir pasiduoda nepavykus įgyvendinti troškimų dar net neįpusėjus darbo, tačiau imantis kelių žingsnių plano, jūs įdėmiau gilinsitės į žingsnius bei klaidas, kurias padarėte.
Po to, kai 1 žingsnyje užsirašėte savo jausmus bei potyrius, tikriausiai supratote, kad per naktį pokyčiai neįvyks. Neigiami jausmai, kuriuos patiriate dabar, yra daugelio dalykų, kurie nutiko per daugelį metų, pasekmė. Šie dalykai ne visada bus lengvai pakeičiami. Ilgalaikės laimės paieškos yra subtilus procesas, kurio negalima skubinti.
Dabar, kai turite kelių žingsnių planą, ryžtingai laikykitės jo, judėkite pirmyn ir jokiais būdais nepasiduokite. Jei ištiks bloga diena – nepanikuokite, tai normalu, todėl nėra nieko keisto, jei susiduriame su vienokiais ar kitokiais trikdžiais.
Kaip miegas yra susijęs su rutina?
Pasirodo, miegas yra labai svarbus mūsų psichikos sveikatai. Nors po keleto bemiegių naktų gal ir nesijausite pavargusi, tačiau nustebsite koks yra ilgalaikio miego trūkumo poveikis sveikatai.
„Miegas yra silpniesiems!“ Toks mąstymas yra labai klaidingas, ir viena iš priežasčių, kodėl lėtinės depresijos atvejų daugėja – tai miego trūkumas. Žinoma, tai gal ir nėra jūsų blogos savijautos sukėlėjas, bet miegas ir poilsis yra labai svarbūs veiksniai, norint jaustis laiminga ir energinga.
Kiekvienas iš mūsų turi bent mažą žmonių ratą, kuriais jūs pasitikite ir mylite, tai gali būti partneris, šeima ar draugai. Šie žmonės teigiamai veikia jūsų laimę. Svarbu, kad sutelktumėte dėmesį ir praleistumėte kuo daugiau laiko su šiais žmonėmis. Kai jaučiatės liūdni, atidėkite darbus, būkite tingūs ir visą dieną žiūrėkite filmus su šeima. Jūs turite pabandyti išeiti iš komforto zonos ir praleisti daugiau laiko su žmonėmis, kurie iš tikrųjų daro teigiamą įtaką jūsų gyvenimui.
Taip pat svarbu jaustis dėkinga, ypač žmonėms, kurie prisideda prie tavo laimės. Kuo tai susiję? Atsakymas yra paprastas. Jei jausiesi dėkinga, tai privers galvoti apie teigiamus dalykus, kuriuos turite savo gyvenime. Tai leis jums susidoroti su savo problemomis.
Jei bandysite daryti kitus laimingesnius, jūs pati surasite laimę. Pavyzdžiui, kai mėginate ką nors pralinksminti, juk taip pat imate juoktis; jei padarysite ką nors gerą kitiems, jausitės daug geriau bei pilnavertiškiau; jei sutelksite dėmesį į pagalbą kitiems, nerimas dėl problemų nurims.
Tai tik keletas pavyzdžių, kuriuos galite išbandyti. Ir nors jie gali atrodyti paprasti ir neveiksmingi, verta prisiminti, jog geriau ką nors daryti, nei iš viso nieko nedaryti. Toks požiūris, jums neabejotinai padės išsilaisvinti iš rutinos.