Menas yra saviraiškos priemonė, o terapija padeda nuraminti išsiblaškiusias mintis, sumišusį protą. Sujungus šiuos du dalykus kartu, taikoma meno terapija, kuri vienu metu padeda žmogui atrasti savo emocijas, gyvenimo tikslus, sugeba numalšinti stresą ir valdyti visą neigiamą energiją supančią žmogų. Kūrybiškumas, piešinio spalvinimas ne tik išblaško ir nuramina, bet yra ir smagi pramoga! Spalvindamos galite nuveikti tiek daug, tad kodėl neišnaudoti visų galimybių?
Kodėl verta įtraukti spalvinimo knygas į kasdienį gyvenimą?
- Psichologų teigimu piešinių spalvinimas (pavyzdžiui, mandalos) iš pradžių būdavo skiriamas kaip gydymo priemonė sumišusiems, savimi nepasitikintiems klientams. Tačiau dabar, tai prieinama visiems ir tai yra puikus būdas būdas atrasti save ir padėti atsipalaiduoti.
- Saviraiška. Spalvos parinkimas, formų peržiūra, tolygios linijos išlaikymas, piešimas – neigiamas mintis pakeičia išradingomis bei kūrybingomis. Ši raminanti veikla leidžia smegenims pailsėti, atitolti nuo supančių problemų.
- Sumažėjęs stresas ir nerimas. Nerimas prasideda nuo to, kai per daug susikoncentruojate į vieną projektą ar tikslą, įsitempę stengiatės kuo geriau jį atlikti, o jei kažkas nepavyksta imate save graužti. Tačiau padarius vos dviejų minučių pertrauką, nerimo ir streso ciklą galima nutraukti.
- Geriau susikoncentruojate. Šiandienos visuomenėje galimybė tobulėti, suprantama kaip darymas daugybės įvairių dalykų. Tačiau svarbu nepamiršti vieno iš svarbiausių dalykų. Reikia suprasti kada metas sustoti, atsipūsti ir padaryti pertrauką. Kaip ir bet koks kitas atsipalaidavimo būdas, spalvinimas leidžia atsipalaiduoti ir susitelkti ties norimu tikslu.
- Tiesiog smagu praleisti laiką. Nesvarbu, ar laikote save tikru menininku ar jūsų piešimo įgūdžių lygis yra kaip vaiko, kiekvienas žmogus yra skirtingas ir jo gebėjimai yra skirtingi, ne išimtis ir spalvinimas. O štai piešimas išlaisvina nuo lyginimų, nuo susikaustimo, padeda sutelkti dėmesį į tai, kas jums patinka ir smagiai praleisti laiką.
- Aktyvina abi smegenų pusrutulio dalis. Anot psichologų, spalvinimas apima ir loginį mąstymą, ir kūrybingumą. Mes aktyviname analitinę smegenų dalį, kai pasirenkame kokią formą / modelį norime spalvinti, o renkantis konkrečią spalvą suaktyvinama kūrybinė smegenų pusė. Šis koordinavimas padeda abiem sritims kontroliuoti smulkiąją motoriką.
- Suaugusiems sukelia prisiminimus apie vaikystę. Spalvos, suaugusiems sugrąžina prisiminimus apie nerūpestingą gyvenimą būnant vaiku.