Keramika – veikla, turinti gydomųjų galių

Keramikos menas dažnai apibūdinamas kaip terapinis bei atpalaiduojantis metodas. Minkant molį, jūsų protas ir kūnas yra natūralioje sinergijoje, kartu su kūrybinėmis ambicijomis ir tikslais. Ši meninė veikla gali išlaisvinti protą ir išvaduoti nuo išorinių rūpesčių.

• Kūrybinė realizacija

Išreikšti save ką nors sukuriant yra ir fizinis, ir psichologinis privalumas. Menas suteikia laisvės jausmą ir atokvėpį nuo visų rūpesčių. Imdamiesi ką nors kurti iš molio, galite pagaminti bet kokį savo fantazijoje sugalvotą idėją r išreikšti save tam tikru būdu.

• Optimistiškas požiūris

Keramika suteikia galimybę pagerinti humoro jausmą, požiūrį į gyvenimą ir spontaniškumą, pažaboja sielvartą ir padeda save atrasti kitokią, nei pažįstate. Taip pat sustiprina pasitikėjimą savimi.

• Fokusuojate mintis

Keramika padeda išvengti gyvenimo rūpesčių ir nukreipti dėmesį į kitus dalykus, pavyzdžiui savo kūrybą. Galimybė visiškai sutelkti dėmesį į malonų, mėgstamą dalyką, padeda protui atsipalaiduoti, o tai leidžia lengviau susikoncentruoti ir į kitas kasdienio gyvenimo užduotis.

• Eksperimentavimas

Keramika padeda išreikšti savo kūrybą, kuri yra būtina norint išsiaiškinti tai, kas mes esame ir kaip mes gerai pažįstame save bei mus supančią aplinką. Būkite kuo kūrybingesnė, ir nebijokite eksperimentuoti. Juk nėra tinkamo ar netinkamo būdo atskleisti savo sugebėjimus.

• Mažina stresą

Mūsų rankos yra kūrybiškumui vykdyti būtinas įrankis, o lietimo jausmas yra labai svarbus. Kai gaminate ką nors keramikinio, reikia skirti daug dėmesio procesui, todėl išorinis stresas sumažėja ir nebekelia problemų.

• Gali padėti sumažinti skausmą ir diskomfortą, atsirandantį dėl artrito

Gaminant keramikinius daiktus, judesiai privalo būti švelnūs. Tačiau nuolatinis darbas rankomis, turi didelę įtaką sveikatai – ypač rankoms ir riešams. Tai gali būti naudinga žmonėms linkusiems į artritą rankose, nes nuolatiniai rankų judesiai skatina sąnarių judėjimą ir miklumą.

• Skatina bendravimą

Keramika skatina protinę, o ne fizinę veiklą, ir dažnai yra puikus pomėgis tiems, kurie nori išlaisvinti savo vidinę energiją. Dalyvaujant šiame gamybos procese, galima bendrauti bei susipažinti su kitais keramikos mėgėjais. Įprasta atmosfera padeda atsipalaiduoti, bet koks nerimas pranyksta, o pokalbis vystosi lengvai. Be to, keramika galima užsiiminėti ir namuose su savo šeima! Nėra nieko geriau, kaip daryti tai ką mėgsti su tais žmonėmis, kuriuos myli.

• Natūralus skausmo malšintojas

Stresas dažnai sukelia skausmo arba diskomforto pojūčius. Kadangi keramika laikoma laisvalaikio hobiu,  mažina stresą ir didina savivertę, dalyvaudamos keramikoje galite sušvelninti streso sukeltus skausmus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *