Pluoštinės kanapių sėklos yra išgaunamos iš kanapių augalo, Cannabis sativa. Nors šio augalo rūšis yra tokia pati kaip marihuanos, pluoštinėse kanapėse praktiškai nėra tetrahidrokanabinolio (THC), sukeliančio psichotropinį poveikį. Pluoštinių kanapių sėklose gausu sveikųjų riebalų, baltymų, vitaminų ir mineralų. Štai keletas moksliškai patvirtintų pavyzdžių, parodančių pluoštinių kanapių naudą žmogaus sveikatai.
Pluoštinių kanapių sėklos yra nepaprastai maistingos. Jų sudėtyje yra virš 30% riebalų, kurių daugumą sudaro nepaprastai naudingos omega-3 ir omega-6 riebiosios rūgštys.
Šios sėklos taip pat yra puikus baltymų šaltinis. Daugiau nei ketvirtadalis visų kalorijų, kurias gauname iš pluoštinių kanapių sėklų ateina iš aukštos kokybės baltymų. Šis kiekis yra daug didesnis nei čia sėklose ar linų sėmenyse, kuriuose yra tik 15-18% procentų baltymų.
Kanapių sėklos – tai puikus vitamino E bei mineralų šaltinis. Jose yra labai daug fosforo, kalio, magnio, kalcio geležies bei cinko.
Pluoštinių kanapių sėklas galite virti, skrudinti ar tiesiog valgyti žalias. Pluoštinių kanapių aliejus, kurį gauname iš sėklų, yra nepakartojamas maisto papildas, naudojamas Kinijoje nemažiau kaip 3 tūkstančius metų.
Kanapių sėklos išsiskiria iš kitų augalinių produktų. Jose yra nepaprastai daug sveikųjų riebalų ir organizmui reikalingų riebiųjų rūgščių. Jos taip pat yra nepakartojamas baltymų, vitaminų ir mineralų šaltinis, todėl vartojant jas kaip maisto papildą greitai pajausite savijautos pagerėjimą.
Dėl netaisyklingos mitybos ir nesveiko gyvenimo būdo, širdies ligos tapo pirmąja mirties priežastimi visame pasaulyje, tačiau kanapių sėklos gali padėti sumažinti širdies ligų riziką. Sėklose yra daug amino rūgšties – arginino, kurį mūsų organizmas paverčia į azoto oksidą. Ši dujų molekulė praplečia ir atpalaiduoja kraujagysles, o tai sumažina kraujospūdį ir sumažina širdies ligų riziką.
Tyrimų metu buvo pastebėta, kad padidėjęs arginino vartojimas ne tik apsaugo mus nuo širdies ligų, bet ir padeda kovoti su uždegimais. Dar viena kanapių sėklose esanti medžiaga, gamma-linoleno rūgštis taip pat sumažina uždegimą ir galimai sumažina širdies ligų riziką.
Be to, atlikus tyrimus su gyvūnais buvo pastebėta, kad kanapių sėklos arba pluoštinių kanapių aliejus gali sumažinti kraujospūdį, kraujo krešulių susidarymo riziką ir padėti atsigauti po širdies priepuolio.
Riebiosios rūgštys gali paveikti organizmo imuninį atsaką. Pasak tyrimų, imunines sistemos būklė priklauso nuo omega-6 ir omega-3 rūgščių pusiausvyros. Pluoštinių kanapių sėklos – tai puikus polinesočiųjų, svarbiausių riebiųjų rūgščių šaltinis. Sėklose esantis 3:1 omega-6 ir omega-3 rūgščių santykis yra optimalus. Pluoštinių kanapių aliejus taip pat drėkina odą, sumažina niežulį ir odos vaistų poreikį. Kanapių sėklos pasižymi ne tik puikiu maistingumu bei apsauga nuo širdies ligų, bet ir padeda kovoti su odos sveikatos sutrikimais.
Maždaug ketvirtadalį kalorijų, kurias gauname iš kanapių sėklų, sudaro baltymai. Jei žiūrėsime pagal svorį, kanapių sėklos suteikia panašius baltymų kiekius kaip jautiena ar ėriena. Iš 30 gramų kanapių sėklų organizmas gauna 11 gramų baltymų.
Kanapių sėklos – tai pilnas baltymų šaltinis, iš kurio gauname visas svarbiausias aminorūgštis, kurių organizmas negali pagaminti pats. Pilnas baltymų šaltinis augalų karalystėje pasitaiko labai retai, nes juose dažniausiai nėra aminorūgšties lizino.
Baltymai, kuriuos gauname iš pluoštinių kanapių sėklų yra daug lengviau suvirškinami nei tie, kuriuos gauname iš grūdų, riešutų ar ankštinių augalų. Taip pat sėklose yra labai daug skaidulų, kurios sumažina apetitą, pagerina virškinimą ir užtikrina stabilią žarnyno veiklą.