Natūralu norėti valgyti tai kas skanu ir tuo pačiu metu tai, kas leidžia atrodyti ir jaustis puikiai. Dažnai yra sunku rasti optimalų variantą tarp skanaus ir sveiko produkto, tačiau tai yra įmanoma. Siūlome jums dešimt gardžių maisto produktų, praturtintų naudingomis skaidulinėmis medžiagomis bei organizmui gyvybiškai svarbiais vitaminais.
Kalcis yra labai svarbus siekiant išvengti kaulų lūžių, dantų gedimų, taip pat osteoporozės, ypač pasitaikančios jaunesnio amžiaus moterims. Vienas iš būdų gauti reikiamą kalcio kiekį yra valgyti parmezano sūrį. Vienoje uncijoje šio sūrio yra 340 mg kalcio, palyginti su maždaug 200 mg esančiu cheddaro ar Šveicarijos sūriuose.
Gerai tai, kad obuoliai yra vaisiai, kuriuos mėgsta beveik visi. Moterų sveikatos tyrime, kuriame buvo nagrinėjami 34 000 moterų sveikatos įpročiai beveik 20 metų, obuoliai buvo įvardinti tarp efektyviausių maisto produktų, sumažinančių mirties nuo širdies ligų riziką moterims po menopauzės. Kiti tyrimai parodė, jog vaisiai mažina plaučių vėžio ir 2 tipo diabeto atsiradimo riziką ir net padeda moterims numesti svorio.
Tyrimai įrodė, kad moterys valgančios lęšius mažiausiai du kartus per savaitę turi 24 proc. mažesnę riziką susirgti krūties vėžiu, nei tos, kurios jų vartoja kartą per mėnesį ar net dar rečiau. Taip pat lęšiai palaiko pastovų cukraus kiekį kraujyje. Ketvirtyje puodelio yra 13 g baltymų, 11 g skaidulų ir 5 mg geležies. Lęšiai taip pat šalina hipertenziją
Tyrimai rodo, kad daržovėse, ypač brokoliuose, esančios cheminės medžiagos gali padėti užkirsti kelią krūties vėžiui. Juose yra gausu vitamino C ir vitamino A. Brokoliai padeda jaustis žvalesniais, be to juose apstu folio rūgšties, kalcio, geležies ir kalio.
Bulvėse yra riebalus skaidantis junginys, vadinamas krakmolu, kuris gali padėti palaikyti optimalų svorį. Vidutinio dydžio bulvėse yra apie 100 kalorijų bei daugiau kalio nei bananuose. Bulvės taip pat palaiko kraujospūdį, o tai padeda kovoti su širdies ligomis.
Atsižvelgiant į ypatingą maistinę naudą špinatuose yra daug liuteino bei geltonos spalvos pigmento esančio kiaušinių tryniuose. Liuteinas gali apsaugoti nuo širdies priepuolių, stiprina arterijų sieneles. Taip pat špinatuose yra geležies, kuri padeda tiekti deguonį į ląsteles, bei vitamino B, kuris užkerta kelią apsigimimams.
Tamsus šokoladas yra vienas iš tų maisto produktų, kuris yra mėgiamas daugelio žmonių. Jis turi daug širdį apsaugančių antioksidantų, kurie padeda sumažinti insulto ir širdies ligų riziką. Šokoladas naudingas kaulams dėl jame esančio magnio, mangano, vario, cinko ir fosforo. Jis taip pat mažina kraujospūdį bei sustiprina mąstymą.
Manoma, kad moterys, suvalgančios bent mažą kiekį žaliavinių grybų per dieną, sumažina krūties vėžio riziką 64%. Tyrimai taip pat rodo, kad grybai gali sumažinti baltymų, padedančių gaminti estrogeną poveikį, o tai yra lemiamas veiksnys vėžiniams susirgimams atsirasti.
Avokadas yra pripildytas mononesočiųjų riebalų arba „gerų“ riebalų, kurie padeda deginti pilvo riebalus, yra širdies ligų ir net kai kurių vaisingumo problemų rizikos mažinimo veiksnys. Juose gausu kalio, magnio, folio, baltymų ir vitaminų B6, E ir K.
Pilno grūdo produktuose yra gausu B grupės vitaminų, kurie padeda organizmui paversti maistą į energiją. Šiuose produktuose yra skaidulų bei antioksidantų, kurie prisideda prie cukraus ir cholesterolio kiekio kontrolės kraujyje. Tad dažnai rekomenduojama vartoti pilno grūdo produktus, žmonėms, kurie yra linkę į kraujagyslių, širdies bei diabeto ligas, taip pat antsvorį.