Medus ir neįtikėtini jo teikiami stebuklai sveikatai

Medus

Medus – tai saldus, bičių gaminamas produktas. Jis yra ne tik puikaus skonio, bet ir gausus įvairių naudingų medžiagų. Ir tai yra daug geriau nei bet kuris dirbtinis saldiklis, kuriuos dažnai nusprendžiame vartoti.

Kodėl medus yra naudingas?

Medus buvo itin vertinamas kaip natūralus saldiklis, iki tol, kol cukrus tapo komerciškai prieinamas XVI amžiuje. Tačiau medų reikia vartoti saikingai, nes jame yra didelis fruktozės kiekis. Vienas arbatinis šaukštelis medaus turi apie 4 gramus fruktozės, o tai reiškia, kad per didelis fruktozės kiekis gali sumažinti atsparumą insulinui. Todėl, kad išvengtumėte komplikacijų, įsitikinkite, kad jūsų suvartojamo medaus kiekis neviršija 25 gramų fruktozės per dieną.

Medaus ir cinamono derinys gali būti sveikesnis nei vienas medus. Kadangi cinamonas taip pat gali kovoti su uždegimais, jo vartojimas kartu su medumi gali padidinti gaunamą naudą. Šis derinys taip pat gali sumažinti širdies ligų riziką.

Medus ar cukrus – kuris yra geresnis?

Nors medus tikrai yra geresnės maistinės vertės, atsižvelgiant į papildomas maistines medžiagas, nei medus, nei cukrus negali būti vartojamas per dideliais kiekiais. Tačiau, jei turite galimybę rinktis, geresnis pasirinkimas yra medus.

Kuo medus naudingas sveikatai?

Kadangi meduje yra daug naudingų augalinių junginių, jis teikia daug naudos sveikatai. Kai kurie iš jų apima kraujo cholesterolio ir cukraus kiekio reguliavimą ir mirtinų ligų, pvz., širdies ligų ir vėžio prevenciją. Net medaus ir citrinų derinys turi daug terapinių savybių.

1. Padeda gydyti kosulį ir peršalimą

Tyrimai rodo, kad medus gali būti veiksmingas kosulio slopiklis. Viename tyrime nustatyta, kad medus mažina naktinį kosulį ir pagerina vaikų miegą. Tyrime taip pat teigiama, kad medus gali būti toks pat veiksmingas kaip dekstrometorfanas, bendras kosulio slopiklių ingredientas. Tačiau svarbu žinoti apie botulizmą, rimtą apsinuodijimo maistu formą, kuri paveikia vaikus iki 1 metų. Kito tyrimo metu vaikai, kurie vartojo medų, kosėjo rečiau. Taip pat geriau rinktis tamsesnį medų – kaip rodo tyrimai, pastarasis turi daugiau antioksidantų. Šilto citrinų vandens ir medaus mišinys taip pat gali išgydyti peršalimą – jis išvalo gerklę ir neleidžia jai dehidratuoti.

2.Išgydo nudegimus ir žaizdas

Nustatyta, kad žaizdose ir ypač nudegimuose medus sumažina randų ir kontraktūrų riziką (sąnarių deformaciją ar standumą). Jis veiksmingai gydo žaizdas. Taip yra dėl meduje esančių antimikrobinių dalelių. Nustatyta, kad medus didina gijimo greitį bei sterilizuoja žaizdą.

3. Pagerina širdies sveikatą

Meduje esantys antioksidantai apsaugo širdį. Medus mažina konjuguotų junginių susidarymą, kurie yra oksidacijos būdu sukurti junginiai ir yra susiję su padidėjusiu cholesterolio kiekiu kraujyje. Taip pat nustatyta, kad medus mažina plokštelių, kurios susiaurina arterijas ir sukelia širdies priepuolius, susidarymą. Netgi polifenoliai meduje turi įtakos širdies sveikatai. Daugybė tyrimų parodė, kad padidėjęs polifenolių vartojimas gali sumažinti širdies ligų riziką.

4. Išgydo dantų skausmą

Medus gali išgydyti dantų skausmą. Jei burnoje atsiranda žaizdelė, pakanka užsidėti medaus skausmingoje vietoje ir palaikyti per naktį.

5. Gydo skrandžio problemas

Antioksidacinės ir antimikrobinės medaus savybės gali padėti gydyti įvairias skrandžio problemas. Ypač veiksmingas medaus ir citrinų sulčių mišinys. Medus slopina kenksmingą mikotoksinų poveikį (toksiškos grybų sukeltos medžiagos) ir pagerina žarnyno bakterijų būklę.

6. Kovoja su infekcijomis

Antibakterinės medaus savybės gydo infekcijas. Medus išlaiko drėgną žaizdos būklę, o klampumas suteikia apsauginį barjerą, apsaugantį nuo infekcijos. Iš tiesų medus yra naudojamas nuo seniausių laikų užkrėstų žaizdų gydymui. Tačiau svarbu medų naudoti tik kaip priedą, o ne kaip pakaitalą. Medaus naudojimas priimtinas tik tuo atveju, jei kitos infekcijos gydymo procedūros nepavyko.

7. Privalumai odai

Medaus kaukės vienas veiksmingiausių būdų gerinti odos būklei. Jų naudojimas gali padėti gydyti spuogus, randelius likusius po inkštirų bei tamsias pigmentines dėmeles. Jis absorbuoja priemaišas iš odos porų ir veikia kaip valymo priemonė. Kadangi jis yra natūralus antiseptikas, jis taip pat ramina ir gydo odą. Palikite jį maždaug 15-20 minučių, po to nuplaukite veidą vandeniu.

Bet prieš naudodami medų ant veido, patikrinkite ar nesate alergiški. Ant žandikaulio užtepkite nedidelį kiekį ir palikite jį 30 minučių. Jei nėra jokios reakcijos, galite laisvai jį naudoti.

8. Minkština lūpas

Prieš eidama miegoti atlikite šią paprastą procedūra. Užtepkite ploną medaus sluoksnį ant lūpų ir palikite taip per naktį. Medus absorbuojamas į odą, o lūpos kasdien taps vis elastingesnės ir minkštesnės.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *