Žaliosios arbatos nauda organizmui, kurią turėtumėte žinoti

Kas yra žalioji arbata?

Žalioji arbata yra arbatos rūšis, pagaminta iš kininio arbatmedžio („Camellia sinensis“) lapų. Įdomu tai, kad žalioji arbata ir juodoji arbata yra kilusios iš tos pačios augalų rūšies. Yra daug žaliosios arbatos rūšių.  Jos skiriasi priklausomai nuo auginimo sąlygų, gamybos proceso ir derliaus nuėmimo laiko.

Kuo žalioji arbata yra naudinga sveikatai?

Žalia arbata yra bioaktyvių junginių visuma, kuri gerina daugybę sveikatos sričių. Žalioji arbata šiandien yra žodžio „sveika“ sinonimas. Šioje arbatoje yra daug įvairių naudingų dalykų gerinančių širdies veiklą, skatinančių svorio netekimą ir rimtų negalavimų, pvz., Vėžio ir diabeto, prevenciją. Žalioji arbata taip pat padeda slopinti depresijos simptomus.

1. Sumažina vėžio riziką

Žalioji arbata padeda išvengti įvairių vėžio atvejų. Tai yra plaučių, odos, krūties, kepenų, gaubtinės žarnos ar kasos vėžio. Žaliosios arbatos sudedamosios dalys užkerta kelią vėžio ląstelių dauginimuisi ir gali net pagreitinti regeneraciją. Be to, nustatyta, kad žaliojoje arbatoje esančios medžiagos žudo vėžines ląsteles, nepaveikiant sveikų.

2. Pagerina širdies veiklą

Yra teigiama, kad žalioji arbata gali apsaugoti širdį ir užkirsti kelią ligoms. Žalioji arbata gali sumažinti cholesterolio kiekį, kuris tiesiogiai lemia susirgimus širdies ligomis. Žaliojoje arbatoje esančios medžiagos taip pat gali padėti išvengti aterosklerozės, kuri yra pagrindinė širdies ir kraujagyslių ligų priežastis.

3. Skatina svorio netekimą

Žaliosios arbatos elementai, gali padėti mažinti svorį. Arbatos aktyvieji junginiai padidina tam tikrų riebalus deginančių hormonų poveikį. Taip pat gali padidinti riebalų deginimą treniruotės metu bei jūsų medžiagų apykaitos greitį.

4. Stiprina imunitetą

Žaliosios arbatos katechinai yra svarbūs stiprinant imuninę sistemą. Arbata apsaugo nuo oksidantų ir radikalų, taip sustiprindama imunitetą.

5. Pagerina smegenų veiklą

Žalioje arbatoje yra kofeino, tačiau ne tiek, kiek kavoje. Vadinasi, ji suteikia naudingą kofeino kiekį, nesukeliant pernelyg didelio jo poveikio. Kofeinas blokuoja adenozino, slopinančio neurotransmiterio aktyvumą smegenyse. Žalioji arbata taip pat gali padėti gydyti ar užkirsti kelią sunkioms smegenų ligoms, pvz., Alzheimerio ir Parkinsono ligoms, gali sumažinti dėl amžiaus atsirandančios demencijos riziką bei  pagerinti atmintį.

6. Apsaugo nuo dantų ėduonies

Tyrimai parodė, kad žmonių, kurie gėrė žaliąją arbatą, dantų būklė buvo kur kas geresnė, nei to nedariusių. Sakoma, kad žalioji arbata mažina uždegimų atvejus, riboja tam tikrų bakterijų, galinčių sukelti dantų ėduonį, plitimą. Žalioji arbata apsaugo dantis nuo apnašų atsiradimo.

Žaliosios arbatos antioksidantai yra svarbūs stiprinant odos būklę.

7. Padeda pašalinti tamsius ratilus ir paburkusias akis

Žaliosios arbatos naudojimas tamsiems ratilams ir patinusioms akims gydyti yra gana paprastas. Viskas ko jums reikia, tai pora žaliosios arbatos maišelių. Žaliojoje arbatoje esantis kofeinas sumažina patinimą.

8. Užkerta kelią senėjimui

Žaliosios arbatos priešuždegiminės savybės ir antioksidantai gali sulėtinti odos senėjimą arba jo požymius, pvz., Išraiškos linijas ir raukšles. Tai galite padaryti naudojant žaliosios arbatos ir medaus kaukę. Žaliosios arbatos lapelius sudrėkinkite ir sumaišykite su medumi. Masę tepkite ant veido ir palaikykite keletą minučių. Nuplaukite šiltu vandeniu.

Tiek žaliosios arbatos, tiek medaus antioksidantai lėtina senėjimą, o medaus antibakterinės savybės išvalo odą ir pagerina tekstūrą.

9. Padeda gydyti spuogus bei atgaivinti pavargusią odą

Užšaldykite šviežiai pagamintą žaliąją arbatą. Išimkite ledo kubelį ir švelniai patrinkite odą. Geriausia tai daryti po ilgos dienos, taip atgaivinant pavargusį veidą. Tai taip pat padės išvalyti spuogus ir neleisti jiems sugrįžti.

10. Skatina plaukų augimą

Žalios arbatos sudedamosios dalys, ypač antioksidantai, pagerina galvos odos sveikatą, todėl stiprina plaukus. Arbata gali net užkirsti kelią vyrų plikimui!

Žalia arbata taip pat skatina augimą ir minkština plaukus. Šią naudingą procedūrą, paprastai galima pasidaryti namuose. Tiesiog užplikykite 3–4 maišelius žaliosios arbatos puse litro vandens ir išskalaukite plaukus po visų jūsų atliekamų procedūrų (šampūnų ir kondicionierių naudojimo). Tačiau rekomenduojame pasikonsultuoti su dermatologu, prieš naudojant tai tiesiogiai ant odos ar plaukų.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *